MENU
klinika

Dy shqiptarët e Atalantës

Berisha dhe Gjimshiti urojnë për 28 Nëntor

28.11.2018 - 19:01

Dita e sotme është një festë për mbarë shqiptarët, jo vetëm për ata që jetojnë në Shqipëri, por edhe për ata që jetojnë jashtë saj.

Kjo festë është për të gjithë ata që e ndjejnë së janë shqiptarë dhe këtë e kanë treguar dhe futbollistët e kombëtare.

Sot, në Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë, një urim i veçantë sigurisht që do të vinte nga legjionarët shqiptarë. Bëhet fjalë për ata që jetojnë në Bergamo, Etrit Berisha dhe Berat Gjimshiti. Ata na përshëndesin me një foto me simbolin e shqiponjës…

berisha e gjimshiti
berisha e gjimshiti

Të dy futbollistët ishin pjesë e ekipit kombëtar në dy ndeshjet e fundit, atë ndaj Skocisë dhe në miqësoren ndaj Uellsit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN