MENU
klinika

"Zhvillime interesante"

Berisha paralajmëron tërheqjen e Ramës, pas takimit me Metën

06.11.2018 - 09:46

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me seancën parlamentare që pritet të mbahet ditën e sotme.

Ai shkruan ndër të tjera se Rama nuk do votoje sot në parlament, ashtu siç rrahu dy ditë me rradhë gjoksin dhe paralajmëroi në një sfidë shah – mat se do votonte në parlament Sandër Lleshin si zevendësminister-ministër.

Berisha shkruan se kreu i qeverisë është tërhequr me bisht nën shalë pas një takimi të fshehtë falënderues Meta-Xhafa.

berisha-reagimi per vrasjen ne bularat-konica.al
berisha-reagimi per vrasjen ne bularat-konica.al

Postimi i plotë:

“Ndodhi pas mesnate!

Terhiqet me bisht nen shale Kallam Deshtaku!

Te dashur miq, Kallam Deshtaku nuk do votoje sot ne parlament, ashtu siç rrahu dy dite me rradhe gjoksin dhe paralajmeroi ne nje sfide shah – mat se do votonte ne parlament Sander Lleshin si zevendesminister-minister.

U terhoq, u palos pas nje takimi te fshehte falenderues Meta-Xhafa te zhvilluar ne rrethana te mistershme, e zuri barku trimoshin e siçilisteve. Zhvillime interesante!?!?”