MENU
klinika

Epidendra në Prezë

Durrës/ Regjistrohen lëkundje të lehta toke

06.11.2018 - 08:51

Orët e vona të mbrëmjes së djeshme kanë trembur banorët e Durrësit dhe rrethinave përreth, pasi Jnë ndjerë lëkundje toke.

Fatmirësisht lëkundjet kanë qenë të lehta dhe nuk ka patur dëme materiale, aq më pak njerëzore.

Tërmeti i lehtë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në orët e vona pranë Durrësit. Lëkundja sizmike me epiqendër Prezën, në afërsi të Vorës, ka qenë me magnitudë 2.6 dhe thellësi 17 km.

Lëkundja u konsiderua e lehtë dhe për këtë arsye nuk ka shkaktuar dëme. Ajo pason atë të regjistruar mbrëmjen e datës 3 nëntor, rreth orës 22.42, në Gjirin e Lalzit, me magnitudë 2.7.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNRënie temperaturash dhe reshje të dendura

Zonat ku rrezikohen përmbytje

Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Durrësi zgjohet me lëkundje tërmeti

Apeli vendos për fatin e tre gjyqtarëve të Durrësit

Udhëtuan me paratë e biznesmenit për “El Clasico-n”

Burg për 3 të akuzuar, 2 të tjerë…

Vrasja e babait dhe plagosja e djalit në Durrës