MENU
klinika

Kursi i këmbimit

Euro gjen “prehje”

06.11.2018 - 13:12

Kursi i këmbimit valutor ishte i qetë ditën e sotme, ndërsa luhatjet mes valutave kryesore kishin përmasa mjaft të kufizuara. Euro u këmbye me 124.69 lekë, në të njëjtën vlerë si ditën e djeshme. Pasi luhatjeve në ngritje dhe ulje prej afërsisht një jave, monedha europiane gjeti “prehje” ditën e sotme. Sidoqoftë, leku ngelet në pozitat më të forta prej pothuajse një dekade kundrejt euros.

Dollari amerikan dhe paundi britanik u zhvlerësuan pothuajse në të njëjtën masë ndaj lekut. Dollari amerikan u këmbye të martën me 109.35 lekë, në rënie me 0.16 pikë nga e hëna. Ndërsa paundi britanik u këmbye me 142.48 lekë, në rënie me 0.1 pikë krahasuar me ditën e djeshme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"Duhet të arsyetojë miratimin e fashës 800 kilovat"

Konfindustria kërkesë Kuvendit: Seancë urgjente për ERE-n

Perspektiva ekonomike globale, përkeqësohet

Paketat e ndihmës nga FMN arrijnë nivel rekord

Deutsche Welle/ Pse po rritet monedha amerikane

Pse një dollar i fortë duhet të na shqetësojë?

Për të kursyer energji elektrike...

Gjermanët synojnë të kalojnë dimrin në Spanjë

Bordi nuk reflekton uljet në vendin tonë

Çmimi i naftës në bursë, në nivelin e fillimvitit