MENU
klinika

28 Nëntori

Fier/ Festime për 106 vjetorin e Pavarësisë

28.11.2018 - 14:23

Shqipëria sot feston 106 Vjetorin e Pavarësisë. Për të përkujtuar këtë datë tëë rëndëësishme historike, në qytetin e Fierit janë organizuar aktivitete të larmishme.

 

Mëngjesi i sotëm ka nisur me homazhe pranë bustit të Tonc Kilicës, ish kryetarit të Bashkisë së Fierit më 1912, dhe tekstit të përshëndetjes dërguar Ismail Qemalit. Në homazhe morën pjesë kryebashkiaku Subashi, prefekti Bala, si dhe mjaft përfaqësues vendor dhe deputetë të Fierit.

Në mënyrë simbolike një vajzë e veshur me kostumin myzeqar ngriti flamurin kombëtar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN