MENU
klinika

Identiteti i viktimave

Fushë-Krujë/ Aksident i rëndë, 2 të vdekur dhe 1 i plagosur

24.11.2018 - 16:15

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në Fushë-Krujë.

Sipas raportimeve të para dy persona kanë humbur jetën kur një furgon pasagjerësh ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në arë i përmbysur pranë fshatit Bura në njësinë administrative Nikël.

Personat që kanë humbur jetën janë identifikuar si Islam Malja dhe Lindita Mjekra. Po kështu ka mbetur i plagosur edhe një fëmijë.

Policia ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet. Dyshohet se drejtuesi i mjetit ka pasur probleme shëndetësore çka kanë sjellë humbjen e kontrollit të mjetit.

Dy viktimat dyshohet se kanë gjetur vdekjen në vend.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


152 viktima në nëntë muaj

Aksidentet, mbi 14 milionë euro dëme