Miqësorja me Malin e Zi

Gol për 9 sekonda, triumfon Kombëtarja U-15

22.11.2018 - 15:06

Kombëtarja U-15 ka triumfuar në miqësoren e luajtur në “Loro Boriçi” në Shkodë ndaj Malit të Zi, me shifrat 3-0, sfidë që ka shërbyer si provë e radhës për të evidentuar ndonjë talent nga trajneri Eqerem Memushi.

Vlonjati mund të krenohet edhe me golin më të shpejtë në historinë e kombëtares, sepse sapo nisi ndeshja, topi shkoi te Melsi Cereni, i cili i vetëm me portierin shënoi golin e parë pas vetëm 9 sekondash lojë.

Ishte start perfekt dhe Shqipëria nuk bëri asnjë hap pas, sepse kontrolloi qetësisht lojën dhe krijoi raste të pastra për shënim. 35 minutat e para nuk patën gola të tjerë, ndërsa në pjesën e dytë kuqezinjtë shënuan edhe dy gola.

Kuqezinjtë e vegjël marrin një rezultat premtues, që natyrisht do të mbahet mend për atë gol të parë për rekord, duke shënuar me pak prekje pas startit të lojës.