MENU
klinika

Arratisja

“Gruevski”, reagon Mali i Zi: Sa erdhi, iku!

16.11.2018 - 10:07

Ministria e Brendshme e Malit të Zi ka reguar lidhur me informacionin që Nikola Gruevski se ka hyrë në këtë vend apo jo.

“Lidhur me akuzat e publikuara në media, si dhe interesin e tyre në këtë çështje, që kanë të bëjnë me atë që nëse ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski hyri në Mal të Zi më 11 nëntor 2018, e vërteta është kështu. Nikola u largua nga Mali i Zi ditën që hyri  në vendin tonë. Kemi respektuar plotësisht procedurat ligjore,” thuhej në deklaratë.

Deklarata nuk përmban detaje të tjera lidhur me kalimin kufitar të Gruevskit.

Më parë policia shqiptare tha se kryeministri Nikola Gruevski u nis nga Mali i Zi në rrugën drejt Budapestit nëpërmjet kufirit shqiptar. Policia shqiptare thotë se Gruevski e ka kaluar kufirin përmes kalimit Hani Hotit-Murriqan, në kufirin shqiptaro-malazez, me një automjet në pronësi të Ambasadës Hungareze në Tiranë,” shkruan media malazeze “Tocka”.

Çfarë nevojitet për të kaluar?

Mali i Zi hap nesër kufirin me Shqipërinë

Për të udhëtuar drejt shtetit fqinjë do të duhet…

Mali i Zi vendos edhe Shqipërinë në listën e “verdhë”

Ja sa u regjistruan brenda 24 orëve!

Mali i Zi regjistron rekord infektimesh

Do të dalin me një listë të përbashkët

Edhe shqiptarët e Malit të Zi bëhen bashkë në zgjedhje

Me më pak se 2 mijë raste/ Ja masat!

Mali i Zi shpall sërish epideminë e koronavirusit

Mekanizmi për ndihmë humanitare

BE, 65.000 maska për katër vendet e Ballkanit