MENU
klinika

Viktima e atentatit në Durrës

“Il Padrino” i Vlorës, ngjarjet kriminale dhe dënimi i tij

07.11.2018 - 08:58

Viktima e atentatit të ndodhur mbrëmjen e djeshme, i cili u ekzekutua me disa plumba kallashnikovi, në qytetin e Durrësit është Edison Harizaj.

Pas atentatit u mësua se  39-vjeçari Harizaj ka qenë i dënuar me 10 vite burg për vrasje dhe ka përfunduar dënimin në vitin 2010.

Në Vlorë, Edisoni njihej me emrin “Il Padrino” dhe asgjë nuk bëhej pa miratimin e tij.

Ndërkohë mbante dhe një tjetër nofkë si Edison Faqedjeguri, pasi në moshë të vogël kishte pësuar një djegie në faqe.

durres vritet miku i shullazit-konica.al
durres vritet miku i shullazit-konica.al

Emri i tij është i lidhur edhe me zhdukjen e Albano Xhaferrit në Vlorë, si dhe njihet si miku i Emiljano Shullazit.

Deri tani janë ngritur pika të shumta kontrolli për të arrestuar autorët, por nuk ka asnjë të ndaluar.

Edison Harizaj, u ekzekutua mbrëmjen e djeshme në lagjen 13 të Vlorës, teksa ai dhe shoku i tij Genci Caca po udhëtonin nga Tirana në drejtim të Vlorës.

Nuk ka ende informacion se kush e ka kryer krimin, por policia gjeti ne zonën e Shën Vlashit një automjet të djegur, që dyshohet se i përket autorëve.