MENU
klinika

Arrestimi i Gruevskit

Ish-kryeministri Gruevski po kërkohet brenda vendit

13.11.2018 - 11:50

Ministria e Punëve të Brendshme ka thënë se nuk është lëshuar fletarrest ndërkombëtar për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski dhe se ai po kërkohet brenda kufijve të shtetit.

MPB nuk komentoi aksionin e mbrëmshëm të policisë, të cilët kërkuan Gruevskin në banesën e tij dhe tek selia e VMRO-DPMNE-së.

Për momentin nuk ka informacione nëse policia ka të dhëna operative se Gruevski ndodhet brenda shtetit dhe nuk ka dalë jashtë.

Burimet gjyqësore thonë se duke pasur parasysh përvojën nga praktika, ikja nga ndëshkimi është një proces inferior për personin e dënuar. /Konica.al/

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Terreni në Hungari

Arratiset Gruevski?