MENU
klinika

Emri

Kakavijë/ Paraqitet me identitet të rremë, arrestohet 25 vjeçari

05.11.2018 - 15:58

Nga njësia e policisë së Krimit Ekonomiko-Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër u bë e mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit:

Vasil Selçiotis, 25 vjeç, banues në Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi është paraqitur në Hyrje të Republikës së Shqipërisë në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavijë me një dokument udhëtimi (kartë identiteti) të dyshimtë si të falsifikuar.

Pas verifikimeve që u kryen nga shërbimet e policisë, dokumenti ka rezultuar i rremë me të dhëna dhe gjeneralitete të një personi tjetër dhe fotografinë e shtetasit Vasil Selçiotis.

Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme, për veprën penale të ”Falsifikimit të dokumentave” neni 186 i Kodit Penal.

Çfarë rezultoi nga hetimet e policisë

Arrestohet drejtori në Këshillin e Qarkut Vlorë

Ndalohen 3 persona në Vlorë

Grabitën dosjet për pronat në Dhërmi

Si shndërrohet në skemë korrupsioni vendngjarja

Aksidentet rrugore/ 10 mijë viktima në 3 dekadat e fundit

ILD kërkoi uljen e pagës së gjyqtarit të Vlorës

KLGJ cakton masën disiplinore për Hektor Sinanajn

"3.385 km gjatësia, 2 korsi me gjerësi nga 3.5m..."

Përfundon Loti 5 i Rrugës Kardhiq-Delvinë

Grabitësi merr disa dokumente

Vidhet Pallati i Kulturës në Vlorë