MENU
klinika

Hakmarrja e Kosovës

Kosova rrit 100% taksën për produktet nga Serbia

21.11.2018 - 15:25

Produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina për në Kosovë nga dita e mërkurë do të kenë taksë prej 100 për qind.

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e radhës ka miratuar propozimin e ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala për të vendosur taksë prej 100 për qind ndaj produkteve që vijnë nga këto dyja vende.

kolana e librave

Nga sot t’i vendoset masa prej 100 për qind produkteve të importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina“, tha Shala në mbledhjen e Qeverisë.

Kujtojmë se me datë 8 nëntor ishte vendosur taksa prej 10 për qind. /Konica.al/

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Integrimi i Serbisë në BE

‘Kosova nuk është kushti i vetëm’