MENU
klinika

Detajet

Kosovë/ 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

16.11.2018 - 20:41

Në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, një aksident tragjik ka ndodhur ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur.

Mediat në Kosovë shkruajnë se në mesin e të lënduarve është edhe ambasadorja e Turqisë në Prishtinë, Kıvılcım Kılıç dhe zyrtarë të tjerë të eskortës së ambasadores.

Gjendja e ambasadores dhe ekipit të saj nuk është në rrezik jetë. Në aksident janë përfshirë tri automjete, ndërsa aksidenti ka ndodhur në rrugën Prishtinë – Gjilan.

'Open Balkan'/ Abazoviç: Mali i Zi mbështet nismën!

Kurti: Nuk janë të sigurta iniciativat që nuk kanë brenda BE!

Akti i fundit i shpërbërjes së Jugosllavisë!

Çfarë do të ndodhë në Ballkan në 50, 80 apo 100 vitet e ardhshme?

Dy ditë nga zgjedhjet në Kosovë

Premtimet e kandidatëve për qytetarët

Aksioni kundër kontrabandës në Kosovë

Gjykata merr vendimin për pesë të arrestuarit

SHBA cakton ambasadorin e ri në Serbi

Diplomati amerikan njihet si negociator i vështirë

"Ne do të luftojmë kundër saj me çdo çmim"

Kurti flet për aksionin kundër kontrabandës në veri