MENU
klinika

Pas taksës 100%

Kosovë/ Konfirmohet dorëheqja e kryetarëve të komunave veriore

27.11.2018 - 11:15

Goran Rakiç, kryetari i Listës Serbe në një takim me politikanët lokal serb ka konfirmuar dorëheqjet e katër kryetarëve të komunave veriore, Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan.

Rakiç ka konfirmuar këtë në një seancë të jashtëzakonshme që serbët mbajtën në veriun e Mitrovicës.

Kosovë/ Konfirmohet dorëheqja e kryetarëve të komunave veriore konica.al

Ndryshe, gjatë ditës serbët kanë paralajmëruar edhe një protestë, për të kundërshtuar taksën e Qeverisë së Kosovës ndaj produkteve serbe.

Në anën tjetër, Qeveria e Kosovës ka një javë që ka vendosur taksë prej 100 për qind ndaj produkteve serb dhe boshnjake. /Konica.al/