MENU
klinika

Video

Koncerti për Skënderbeun/ Inva Mula në skenën e “Argentina-s”

19.11.2018 - 22:38

Ambasada e Shqipërisë në Selinë e Shenjtë ka zhvilluar në Romë, të hënën e sotme, në teatrin “Argentina” koncertin “Të Bashkuar në Muzikën dhe Këngën e Skënderbeut”.

Koncerti mësohet se ka filluar rreth orës 20:30, dhe pjesëmarrës, siç ishte njoftuar ishin, një kast i yjeve shqiptarë si Ermal Meta, Dua Lipa, Olen Çezari, Inva Mula, Kledi Kadiu, Genc Tukiçi, Reme Lahaj, Elhaida Dani, Lorik Cana, Eno Peci, Erza Muqolli, etj.

te bashkuar ne muziken e skenderbeut-koncert ne rome-konica.al
te bashkuar ne muziken e skenderbeut-koncert ne rome-konica.al

Eventi u hap nga Kardinali Pietro Parolin, Sekretari i Shtetit i Vatikanit, me rastin e mbylljes së vitit kombëtar të Skënderbeut.

Më poshtë gjeni videon nga koncerti, teksa interpreton sopranoja shqiptare, Inva Mula.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Së bashku për Skënderbeun”

Artistët shqiptarë koncert në Itali