MENU

“Deri te molla e kuqe”

Më në fund, Dafina me pasaportë kosovare

22.11.2018 - 20:33

Edhe pse e është zhvendosur në Prishtinë rreth 10 vite më parë dhe ka zhvilluar karrierën muzikore të saj edhe në Shqipëri e Kosovë, vetëm së fundmi, këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri ka marrë pasaportën kosovare.

Dafina ka lindur dhe është rritur në Suedi, ndërsa ka udhëtuar shpesh me familjen e saj drejt Kosovës dhe SHBA-së.

Në një postim në “Instastory”, Dafina ka bërë të ditur se ka marrë pasaportën kosovare. “Deri te molla e kuqe”, ka shkruar Zeqiri në mbishkrimin e fotografisë, duke kujtuar kështu frazën e këngës së famshme popullore, e cila iu dedikohet territoreve dhe kufijve shqiptarë.

Dafina këtë vit është rikthyer në Kosovës nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku përreth dy vite kishte tentuar ndërtimin e një karriere ndërkombëtare edhe atje.

Bashkëpunimi me Lumi B dhe ai me Noizyn, si dhe disa projekte tjera solo, bën që këngëtarja shqiptare të rrëmbejë sërish vëmendjen e fansave të saj shqiptarë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Këngëtarja takon futbollistin

Shaqiri, dhuratë speciale për Dafina Zeqirin

“Mozaik” tatuazhesh

Dafina realizon tatuazhin gjigant


Vetëm pak kohë pas lindjes së djalit

Aktori i njohur zbulon planet e dasmës

'Si mund ta jepni kështu lajmin e bukur?'

Bashkëshortja e Gaz Pajës flet për shtatzaninë

Fotografohet me vajzën e vogël

Blendi Fevziu kalon pushimet në Bahamas

Ka një dedikim të ëmbël për Rominën

Erik Lloshi publikon foton nga albumi i martesës

Ja cila është fusha që do t'i jap famë

Pas muzikës Bleona Qereti kërkon sukses tek…