MENU
klinika

Protesta

Minatorët para Kryeministrisë: Duam statusin

16.11.2018 - 10:30

Dhjetëra minatorë protestuan sot para Kryeministrisë, duke kërkuar statusin. Ata thonë se kostoja financiare është totalisht e përballueshme për shtetin nëse mirëmenaxhohen pasuritë nëntokësore.

Ne i themi Ministrit të Financave Arben Ahmetaj, administro mirë naftën, kromin, bakrin, pasuritë nëntokësore dhe fatura për statusin e minatorëve është plotësisht e mundshme dhe e padiskutueshme. Në propjektligj ne kemi kërkuar jo më shumë se 50% të kërkesave që do kishin minatorët, kontributin për secilin minator. 

Kryeministër ne nuk erdhëm në këtë protestë për t’iu kritikuar ju si personin që na ka shkaktuar këtë padrejtësi sociale, përkundër. Duam statusin e minatorit të dakordësuar dhe nga ju Kryeministër.

12 drejtoritë e policisë në kërkim të Adriatik Llallës

Komisariateve u jepen informacione për ish-kryeprokurorin

Ndërpritet procedura e verifikimit të pasurisë për dy prokurorë

Shkarkohet kryeprokurori i Sarandës, zëvendësohet!

U largua me 7 shtator nga Rinasi drejt Italisë…

Adriatik Llalla shpallet në kërkim kombëtar

"Basha i tregon kufirin që s’duhet të kalojë"

Zëri i Amerikës: Berisha kërkon thirrjen e forumeve të PD

Agjencia turke: Ja ç’po ndodh në New York

Asambleja e OKB bën bashkë Ramën dhe Erdogan