MENU
klinika

Reshjet e borës

Moti i keq/ Bllokohet rruga në Dardhë, shkak një ortek

19.11.2018 - 16:32

Reshjet e borës vazhdojnë të bien me intensitet në qarkun e Korçës. Gjatë orëve të pasdites një ortek ka rënë duke bllokuar rrugën e Dardhës. Një masiv dëbore ka rënë duke bllokuar rrugën Boboshticë-Dardhë. 

Orteku ka rënë në vendin e quajtur “Muri i Musait” dhe ka bllokuar rrugën në të dyja kahet. Mjetet borëpastruese po punojnë për hapjen e rrugës.

Korça është një nga qarqet ku dimri ka filluar me intensitet dhe bashkë me nisjen e reshjeve të borës ka nisur edhe problemet e para kryesisht në rrugë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN