MENU
klinika

Rikthehet plazhi?

Parashikimi i motit, e diela shoqërohet me surpriza

04.11.2018 - 08:53

Dita e sotme do të karakterizohet nga një mot i qëndrueshëm, i cili shihet si favorshëm për të gjithë atë që kanë pritur të dielën ta shfrytëzojnë për një ecje në natyrë.

Sipas Instituti i Gjeoshkencave Energjisë Ujit dhe Mjedisit dita e sotme nuk do të ketë luhatje të motit dhe kryesisht do të ketë diell. Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 22 °C në bregdet, ndërsa temperaturat minimale do të shkojnë deri në 8 °C në vendet malore.

Njoftimi i IGJEUM:

RESHJET

Sot pasdite (e shtunë, dt.03) dhe nesër (e diel, dt.04) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e diel, dt.04) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 16 / 22 °C

në vendet e ulëta: 13 / 21 °C

në vendet malore: 8 / 20 °C

ERA

Sot pasdite (e shtunë, dt.03) dhe nesër (e diel, dt.04) era do të fryjë e lehtë deri mesatare, kryesisht në bregdet dhe zonat malore.

 

 

Nga ndarja e Shqipërisë me 4 rajone te ligji për…

Deputetët e PS bashkë me të opozitës rrëzojnë dekretet e Presidentit Meta

Meta: Duartrokas hapjen 100% të listave. Ja çfarë pres!

“Ka politikanë që punojnë kundër interesit kombëtar”

“Vetëm një fajtor për shkeljen e marrëveshjes së 5 qershorit”

Presidenti Meta: Për fatin e tij, po luan me fatin e 4 mln shqiptarëve

Pesë çështjet e opozitës/ "Nuk firmos letra të njëanshme"

Gjiknuri: Tek ODIHR dërgohen mosmarrëveshjet për drafte konkrete