MENU

Rikthehet plazhi?

Parashikimi i motit, e diela shoqërohet me surpriza

04.11.2018 - 08:53

Dita e sotme do të karakterizohet nga një mot i qëndrueshëm, i cili shihet si favorshëm për të gjithë atë që kanë pritur të dielën ta shfrytëzojnë për një ecje në natyrë.

Sipas Instituti i Gjeoshkencave Energjisë Ujit dhe Mjedisit dita e sotme nuk do të ketë luhatje të motit dhe kryesisht do të ketë diell. Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 22 °C në bregdet, ndërsa temperaturat minimale do të shkojnë deri në 8 °C në vendet malore.

Njoftimi i IGJEUM:

RESHJET

Sot pasdite (e shtunë, dt.03) dhe nesër (e diel, dt.04) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e diel, dt.04) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 16 / 22 °C

në vendet e ulëta: 13 / 21 °C

në vendet malore: 8 / 20 °C

ERA

Sot pasdite (e shtunë, dt.03) dhe nesër (e diel, dt.04) era do të fryjë e lehtë deri mesatare, kryesisht në bregdet dhe zonat malore.

 

 

"Askush nuk mban përgjegjësi publike"

“Dosjet peng në gjykata” Meta: Duhen masa urgjente!

A thua në 4 vite kam punuar për të kërcënuar të tjerët?

Shantazhe Ramës? Tahiri: Pyesni opozitën!

"Rrëfej të vërtetën time, deri në këtë stacion të parë"

“Dy vite heshtje”/ Tahiri: Gënjeshtrat brenda e jashtë prokurorisë