MENU
klinika

Aktori britanik

“People” zgjedh mashkullin më seksi në planet

06.11.2018 - 17:19

Prej vitesh, revista prestigjioze “People” zgjedh mashkullin më seksi në planet dhe për këtë vit ky titull ka shkuar për aktorin Idris Elba.

Aktori 46 vjeçar tërhoqi fillimisht vëmendjen me serialin e HBO, the Wire. Ai shijoi gjithashtu një sukses të jashtëzakonshëm me rolin e Heimdall në Thor dhe numëron interpretime mjaft të vlerësuara nga kritika, si ai i Mandelës në filmin mbi jetën e revolucionarit kundër aparteidit.

kolana e librave

Kur e njoftuan për këtë vlerësim, Elba u shpreh “Eshtë një surprizë shumë e këndshme; me siguri që më përkëdhel sedrën”.

Elba është mashkulli i 33-të që e fiton këtë titull nga revista People. I pari që u etiketua si burri më seksi në planet ishte Mel Gibson në vitin 1985-së. Ndërsa fituesi i vitit të kaluar ishte këngëtari i muzikës country, Blake Shelton.

Për këtë sezon veror, ndryshe...

5 librat që rekomandon Bill Gates

Reagimi i televizionit "flakë më flakë"

Agron Llakaj i drejtohet AMA-s për reality-shown e TopChannel

"Më la lidhur deri kur u zgjuan gjelat e Surrelit"

Kryeministri fiksohet pas filmit “Gangs of London”

Dhe.. jo! Nuk është bashkëshortja!

Lorik Cana zbulon se për kë është tepër xheloz

‘Ke ndër mend të bësh një bebe?’

Besa Kokëdhima tregon kur do të bëhet nënë