MENU

Flet dëshmitari

Qafë Thanë, përmbyset autobusi me nxënës

16.11.2018 - 17:26

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në dalje të Qafë Thanës, në aksin Pogradec-Prrenjas.

Një autobus me gjimnazistë nga Roskoveci është përmbysur duke rënë afër greminës e për pasojë kanë pësuar lëndime e janë plagosur disa prej tyre.

Ndërkohë një prej personave që ndodhej në autobus ka njoftuar policinë e Pogradecit dhe të Prrenjasit por asnjë prej komisariateve nuk e ka marrë përsipër duke ia lënë përgjegjësinë palës tjetër.

aksident ne elbasan-konica.al
aksident ne elbasan-konica.al

“Ishte tmerr. Janë hedhur nxënësit nga dritaret për të dalë se autobusi kishte ngelur gjysmë në rrugë e gjysmë në greminë”, tha një dëshmitar.

Mësohet se nxënësit janë shoqëruar në spital, dhe janë jashtë rrezikut për jetën.