MENU
klinika

Vështirësitë në lëvizje

Rikthehen shirat, e problemet në “Guerilas” të Shkodrës

25.11.2018 - 21:54

Lagjia “Guerile” në qytetin e Shkodrës, zhytet përsëri në probleme, për banorët, si çdo vit teksa nisin reshjet e shiut.

Sistemi rrugor tejet i amortizuar bën që banorët ta kenë shumë të vështirë lëvizjen në ditë me diell dhe pothuajse të pamundur në ditë me shi.

Banorët e lagjes thonë se duhet t’i marrin fëmijët në krahë për t’i kaluar, pasi rruga është e mbuluar me ujë.

kolana e librave

lagjia gueriasit-shkoder-konica.al
lagjia gueriasit-shkoder-konica.al

Përveç këtij shqetësimi ata pohojnë se askush nuk është kujtuar për to.

Janë rreth 3 mijë banorë të kësaj lagjeje që u duhet të kalojnë përmes pellgjeve me ujë për të shkuar në shkollë apo në punë.

Ndonëse janë banorë të qytetit, ata nuk ndihen aspak të tillë.

Sorollatën të moshuarin dhe...

Shkarkohen nga detyra dy zyrtarë në Krujë

Bulqizë/ Çfarë tha e mbijetuara

Vdekja e nënës dhe fëmijëve, detaje të reja

"Të flasë drejtësia, situata në Shkodër nuk është e qetë"

Tritoli makinës së Licit, Voltana Ademi: Jo politikë!