MENU

Receta

Shtoni ketë ingredient në shampon tuaj dhe thuajini “lamtumirë” rënies së flokut!

03.11.2018 - 12:04

Njerëzit i përdorin shampon si një përbërës kryesor dhe më i rëndësishëm për trajtimin e zbokthit dhe humbjes së flokëve.Humbja e flokëve është e zakonshme si  për burrat dhe gratë  pasi  ky është një problem i përbashkët për të dyja gjinitë.  Në treg ka shumë produkte të shitura , por vetëm një përqindje e vogël e tyre japin rezultate pozitive.Dhe ato zakonisht janë ato më të shtrenjta.

Çfarë duhet të bëni?Nuk ka nevojë të shqetësoheni ose të kurseni shuma të mëdha parash, sepse këtu kemi një recetë për shampon  që mund ta bëni në shtëpi.

Çfarë ju duhet:

 

Një shampo me pH neutral

2 kapsula të vitaminës E

10 pika vaj esencial rozmarine

10 pika vaj esencial limoni

Si ta përgatisim:

Përzieni  gjithçka  bashkë dhe e aplikoni në  flokë  të lagur,masazhoni kokën  atë për 10 minuta dhe 10 minuta të tjerë lereni të veprojë.

Rezultatet do të vihen re që në përdorimet e para dhe flokët jo vetëm që  nuk do të biem më por shumë shpejt do tju mbijnë dhe flokë të rinj.