MENU
klinika

Bashkë me Majkon e Cekën

“Si të lashë e më s’të pashë”, Meta ia merr këngës në Itali

07.11.2018 - 17:48

Gjatë vizitës së tij në Itali, Presidenti Ilir Meta u takua u takuan me studentë, pedagogë dhe drejtues vendorë e fetarë të bashkësive arbëreshe.

Meta në këtë vizitë është shoqëruar nga Ministri për Diasporën, Pandeli Majko.

 

View this post on Instagram

 

Presidenti Meta dhe ministri Majko duke kenduar kengë arbereshe.

A post shared by Panorama Online (@gazeta.panorama) on

Në një video të publikuar së fundmi në rrjetet sociale, Meta, Majko, por edhe Neritan Ceka, kanë kënduar së bashku këngë arbëreshe.

Presidenti Meta u takua edhe me Sergio Mattarella-n, pas ceremonisë solemne, zhvilluan një takim kokë më kokë, ku biseduan për lidhjet e vjetra historike dhe të miqësisë, mbi partneritetin strategjik si dhe thellimin e bashkëpunimit të gjithanshëm mes dy vendeve dhe popujve tanë.