MENU
klinika

Parashikimi i motit

Temperaturat ende të larta/ Çfarë rezervon pasditja?

06.11.2018 - 09:39

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta mbeten dominante deri në mesditë kur vranësirat dendësohen në zonat malore, kryesisht veriore.

Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të vijojnë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta deri në orët e vona të natës kur pritet dendësim i tyre në veri-verilindje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rritje të lehtë në vlerat maksimale të ditës, duke u luhatur nga 7-26°C.

kolana e librave

moti konica.al
moti konica.al

Era do fryjë kryesisht e lehte por deri mesatare në mbrëmje në zonat Veriore me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det krijohet dallgëzim 2 ballë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 5/18°C
Zonat e ulëta 5/24°C
Zonat bregdetare 11/24°C