MENU
klinika

Takimi Thaçi-Putin

Thaçi: Rusia mbështet marrëveshjen Kosovë-Serbi

12.11.2018 - 14:14

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, ndërsa theksoi se me të kanë biseduar për dialogun Kosovë-Serbi.

Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se Putin ishte i qartë se nëse Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje, Rusia do ta mbështesë.

kolana e librave

Postimi i plotë i Thaçit

Në Paris e takova për herë të parë Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë dhe mundësia e arritjes së marrëveshjes gjithëpërfshirëse ligjore dhe obliguese ishin fokusi kryesor i bisedës sonë.

Lidhur me këtë çështje, presidenti Putin ishte i qartë se “Në rast se ju (Kosovë–Serbi) arrini marrëveshje paqësore, Rusia do ta mbështes këtë marrëveshje. /Konica.al/

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç ‘turpërohet’ në Paris


Veç pensionistëve e bizneseve, pagë për punonjësit e marketeve...

Si e ndau paketën 170 mln euro qeveria e Kosovës?

“Jemi përqendruar tek situata e krijuar nga COVID-10”

VOA: Vetëvendosje kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme

Kosova nuk ka nevojë për 'mbinjeriun' e Niçes

Pse i kam kcye në qafë Albinit?

Kosovë/ Lëvizja do të lejohet në këto orare

Qeveria ndalon qarkullimin e automjeteve dhe qytetarëve