MENU
klinika

Aksioni në Mitrovicë

Vrasja e Oliver Ivanoviç/ Policia arreston 4 persona

23.11.2018 - 10:22

Sipas mediave nga Prishtina, policia e Kosovës ka zhvilluar sot një operacion në Mitrovicë, ku ka arrestuar 4 persona në lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviçit, kreut të iniciativës qytetare ‘Liri, Demokraci, Drejtësi’, si dhe sekretarit të ministrisë për Kosovën në qeverinë serbe, i vrarë jashtë zyrës së tij në Mitrovicën e Veriut më 16 janar të këtij viti. 

Operacioni policor është zhvilluar në orët e para të mëngjesit dhe raportohet se janë arrestuar edhe ish-polici Dragisha Markoviç dhe Sasha Curciç.

Lideri i iniciativës qytetare ‘Liri, Demokraci, Drejtësi’, Oliver Ivanoviç u ekzekutua me armë zjarri në Kosovë në janar të këtij viti, ndërsa ende nuk janë arrestuar autorët.

Cikloni i borës do ta godasë rajonin tonë

Parashikimi i motit për fundin e nëntorit në Ballkan

Vrasja e trefishtë në Gllogjan të Deçanit

U jepet lamtumira dy nxënësve që humbën jetën

Disa procedura për shtetasit e dy vendeve pritet të thjeshtëzohen

Shqiptarët presin me vite për shtetësi të Kosovës ose Shqipërisë