Menu

Ish-kapiteni i Kombëtares

Agolli, në formacionin më të mirë të javës

06.12.2018

Nëse në Kombëtare nuk grumbullohet për shkaqe të ndryshme nga tekniku Christian Panucci, ndryshe është situata në kampionatin azer për Ansi Agollin, i cili po kalon një moment të mirë me skuadrën e Qarabag.

Shkarkoni Aplikacionin e Konica.al

Në ndeshjen e fundit ndaj Keshlas, e fituar nga Qarabag me rezultatin e thellë 5-1, Agolli ishte një nga më të dalluarit në fushën e blertë.

Performacnca e tij ka bërë që Agolli të përzgjidhet në formacionin më të mirë të javës dhe së bashku me të, janë edhe më shumë se gjysma tjetër e skuadrës, ku në formacionin me 11 futbollistë, 8 janë nga Qarabag.

Kujtojmë që Agolli u grumbullua për herë të fundit para ndeshjes që Shqipëria fitoi 1-0 ndaj Izraelit në ‘Elbasan Arena’, duke mos u aktivizuar, ndërkohë që në ndeshjet e tjera, Panucci nuk e grumbulloi fare.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nderohet ish-kapiteni i Kombëtares

Kukësi, dhuratë speciale për Ansi Agollin

Kapiteni: Nis një epokë tjetër

Ansi Agolli: Gjithnjë i gatshëm për Kombëtaren!

Trajneri i Kombëtares në hall

Panucci bën prapakthehu, merr Ansi Agollin

Kombëtarja në Ligën e Kombeve

Jo vetëm Agollin, Panucci kthen dhe 2 veteranë