MENU
klinika

18 plumba për eliminimin e Alibejit

Atentati në Elbasan, autorët profesionistë

30.12.2018 - 12:40

Masakra e ndodhur dje në Elbasan ku mbetën të vdekur tre persona si pasojë e breshërive të automatikëve ndaj tyre, ka nxjerrë në pah sot detaje të tjera të rëndësishme.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e të shtunës rreth orës 21:15 në rrugën Elbasan-Ish Kombinati Metalurgjik pranë rrethrrotullimit të Bradasheshit.

Për pasojë në atentat humbën jetën Endrit Alibej, 34-vjeç dhe Arben Dylgjeri, 56 vjeç, xhaxha e nip, të dy nga Elbasani si dhe shtetasi Erdal Duranay, 51 vjeç nga Turqia.

kolana e librave

Mësohet se makina ka marrë 18 plumba në krahun ku ndodhej 34-vjeçari dhe 7 në sediljen e pasme ku gjendej turku.

Tre viktimat kishin vetëm pak ditë që kishin ardhur në Shqipëri. Po ashtu bëhet e ditur se shtetasi turk jetonte në Rumani, ndërsa Endrit Alibej kishte shumë kohë që nuk ishte kthyer në vendlindjen e tij.

Nga hetimet e deritanishme, ka dyshime se objektivi kryesor i atentatit të mbrëmshëm rezulton se ka qenë pikërisht 34-vjeçari Endrit Alibej me të kaluar kriminale jashtë Shqipërisë.

Zbardhen detajet kush janë infermierët

Konfirmohen raste të reja me Covid-19 në Elbasan

Pozitiv edhe familjarët e reanimatorit

Elbasan/ Infektohen dy mjekë dhe një fëmijë 4 vjeçar

Preken nga Covid 4 infermierë dhe një pediatër

Spitali i Elbasanit kthehet në vatër infeksioni

COVID-19/ Dërgohen në Spitalin Infektiv

Mbyllet pavioni i aborteve dy mamitë pozitive me virus