MENU
klinika

Atentati në Elbasan

Berisha: Rendi në duar të bandave, masakër në prag të Vitit të Ri

30.12.2018 - 10:54

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke reaguar mbi atentatin me armë zjarri mbrëmjen e shkuar në qytetin e Elbasanit, shkruan se rendi është në dorën e bandave.

berisha-konica.al

Reagimi i Berishës:

“Te dashur miq, nata e mbrëmshme ishte e përgjakshme ne Elbasan. Tre te vrare me breshëri kallashnikovi, dy shtetas shqiptare dhe një turk. Vrasësit si zakonisht u larguan ne drejtim te paditur për një darke me narkopolice.

Vet narkopolicia lau duart duke e cilësuar masakrën si zakonisht qërim hesapesh midis bandave. Kjo masakër provon dhe nje here se ne Shqipëri rendi është në duar te bandave.”

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN“Objektivi më i rëndësishëm strategjik, anëtarësimi në BE”

Presidenti Meta fjalim në OKB: Të vetëdijshëm se duhet të përmbushim standardet e kërkuara

Nga ndarja e Shqipërisë me 4 rajone te ligji për…

Deputetët e PS bashkë me të opozitës rrëzojnë dekretet e Presidentit Meta

Meta: Duartrokas hapjen 100% të listave. Ja çfarë pres!

“Ka politikanë që punojnë kundër interesit kombëtar”

“Vetëm një fajtor për shkeljen e marrëveshjes së 5 qershorit”

Presidenti Meta: Për fatin e tij, po luan me fatin e 4 mln shqiptarëve