MENU
klinika

“Natë e dhunshme”

Britanikët e teprojnë para Krishtlindjeve!

23.12.2018 - 15:41

Kur vjen koha për festa, të rinjtë britanikë nuk hezitojnë asnjëherë dhe gjithmonë janë të gatshëm.

Rrugët e qyteteve kryesore u mbushën me të rinj mbrëmjen e së shtunës që dolën të festonin para Krishtlindjeve, por duket se shumë prej tyre e kanë tepruar me alkoolin.

“Daily Mail” e cilëson si një natë të dhunshme atë të së shtunës, pasi ka pasur edhe përleshjes mes të rinjve dhe policisë që u kujdes për të ruajtur qetësinë.

Shumë prej tyre janë fotografuar të shtrirë në rrugë fare të pashqetësuar edhe pse shiu nuk mungoi…