MENU

Rosie Huntington-Jason Statham

Çifti i famshëm, dasmë në natën e ndërrimit të viteve

19.12.2018 - 17:22

Pas një lidhje 8-vjeçare, më në fund, çifti i famshëm, Rosie Huntington-Whiteley e Jason Statham kanë vendosur të martohen.

Mësohet se dasma do të mbahet natën e ndërrimit të viteve. Supermodelja dhe aktori do zhvillojnë ceremoninë martesore në shtëpinë e tyre në Hollywood Hills.

Çifti, u takua për herë të parë në vitin 2010 dhe më pas u fejuan në 2016-ën, kur supermodelja ishte në pritje të ëmbël. Në qershor të vitit 2017, erdhi në jetë fëmija i tyre i parë Jack Oscar.

Burime për “Dailymail” treguan se ata kishin menduar të martoheshin në muajt e parë të 2017-ës, por më pas vendosën që edhe vogëlushi i tyre të ishte pjesë e gëzimit.

Vetëm pak kohë pas lindjes së djalit

Aktori i njohur zbulon planet e dasmës

'Si mund ta jepni kështu lajmin e bukur?'

Bashkëshortja e Gaz Pajës flet për shtatzaninë

Fotografohet me vajzën e vogël

Blendi Fevziu kalon pushimet në Bahamas

Ka një dedikim të ëmbël për Rominën

Erik Lloshi publikon foton nga albumi i martesës

Ja cila është fusha që do t'i jap famë

Pas muzikës Bleona Qereti kërkon sukses tek…