MENU

Intervista për “Vogue”

Dua Lipa, nga kameriere, në një yll “pop”-i

05.12.2018 - 15:09

Pasi u shfaq në kopertinën e revistës prestigjioze, tashmë është publikuar edhe intervista e Dua Lipës për “Vogue”.

Vetëm 5 vite më parë, ajo punonte si një kameriere, ndërsa jeta e saj mori një rrjedh krejtësisht tjetër kur në moshën 18 vjeçare nënshkroi marrëveshjen e saj me një shtëpi diskografike.

Tashmë, në moshën 23-vjeçare, Dua është duke korrur suksesin e punës së palodhur dhe e talentit të saj të jashtëzakonshëm, duke u kthyer në një yll të muzikës Pop.

Dua Lipa

Këngëtarja me origjinë shqiptare ka rrëfyer në intervistë se vetëbesimi është arma më e fortë që mund të ketë kushdo. Edhe pse nuk është paraqitur ndonjëherë në përpjekje për të paraqitur një tablo të shkëlqyer të vetes së saj, ylli i popit është shprehur për revistën prestigjioze se tek vetja pëlqen konkretisht lëkurën e mrekullueshme.

LONDON, ENGLAND – MAY 30: Dua Lipa and Isaac Carew leaving Soho House Frith Street on May 30, 2018 in London, England. (Photo by Mark R. Milan/GC Images)

Feminizmi për mua nuk është të urresh meshkujt por ka të bëjë me faktin se ne meritojmë të njëjtat mundësi si ata”, ka thënë Dua Lipa në numrin e janarit të Vogue.

Megjithëse nuk është paraqitur ndonjëherë me vetëbesimin për të paraqitur një tablo të shkëlqyer të vetes së saj, ylli i popit ka thënë se ndihet shumë e sigurt me trupin e saj. “Gjithmonë do të jetë diçka që nuk iu pëlqen tek vetja, por është shumë më e shëndetshme që çdo ditë t’i thoni vetes dy gjëra që ju pëlqejnë më shumë tek vetja. Për shembull unë i them vetes “Ti e di që lëkura jote është e mrekullueshme, nuk do vësh asnjë grimë make-up”, në vend që t’i them “O zot pse ke ngrënë makarona çdo ditë gjatë kësaj jave”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Më pickoni, më pickoni!”

Dua Lipa realizon ëndrrën, kjo është arritje…


"Jam duke luftuar sëmundjes e rëndë..."

Këngëtarja e njohur bën njoftimin që tronditi fansat

Martohet mikesha e Dukeshës

Meghan dhe Harry udhëtojnë drejt Romës

“Kam ndjerë shumë urretje!”

Loredana flet pas lajmit të ndarjes me Mozzik

Prisnim t’i shihnim në skenë, por jo!

Ja artistët që munguan në koncertin e Capital T

“Si ia dola që kolegët mos ta kuptonin!”

Shtatzënë për herë të parë, flet Brunilda Lahe

Profil/ 85 vite me Sophia Loren

U ngrit pas luftës dhe u bë idhull në skenë