MENU
klinika

Detajet

Edhe Isa Sakja si Voltana, nxjerr faturistët e punonjësit në protestë

10.12.2018 - 19:44

Bashkia e Kavajës që drejtohet nga demokrati Isa Sakja ka zbarkuar në qytet duke bllokuar rrugën e qytetit në protestë.

Por ajo që bie në sy është fakti se protestuesit janë punonjësit e bashkisë, njëlloj si në Shkodër e Vaun e Dejës.

Mesa duket, Basha po përdor bashkitë e veta dhe partinë për të ngritur protesta, që siç duken nga fotot kanë një pjesëmarrje modeste.

Nga faturistët e ujësjellësit e deri te punonjësit e thjeshtë kanë zbarkuar në protestë.


Shihni fotot e mëposhtme, për të kuptuar kush po proteston.:

Ermir Berisha – Punonjes ujesjellesi, njeheresh kunati i vellait te Isa Sakjas.

Indrit Mengja punonjes bashkie