MENU
klinika

Detajet

Edhe studentët e Gjirokastrës në protestë

10.12.2018 - 11:12

Studentët e Universitetit të Gjirokastrës ‘Eqerem Cabej’ kanë nisur edhe sot ditën e dytë të protestës së tyre në rrugët e qytetit dhe para universitetit.

Ata kanë mbështetur protestën e studentëve në Tiranë me parulla të tilla si “Tirana jemi me ju”, “bashkimi bën fuqinë”.

kolana e librave

Ashtu si në gjithë protestat studentore që kanë përfshirë Shqipërinë edhe studentët e Gjirokastrës kanë kërkuar tarifa më të ulëta dhe kushte më të mira jetese.

Gjithashtu ata kërkojnë që protesta e tyre të mbahet jashtë politikës.

"...është në gjendje të mirë shëndetësore"

Pedagogia me Covid-19, zv.rektori: Nuk ka vend për panik!

Infektohet me COVID-19 pedagogia

Mbyllet dega e ekonomikut në Gjirokastër

Dy pacientë shtrohen në Infektiv

Tjetër rast me COVID-19 në Sarandë

Në Seman zbatohet distancimi social

Shiu ‘tremb’ turistët në Dhërmi