MENU
klinika

Vizita pas taksës 100%

Hahnit i kërkohet vizë për të hyrë në Kosovë

03.12.2018 - 10:26

Të hënën kur për vizitë në Kosovë do të jetë Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, një grup i aktivistëve kanë organizuar një aksion simbolik para Qeverisë së Kosovës.

Aktivistët kanë vënë një pankartë me mbishkrimin “Në Kosovë aplikohet reciprociteti, të nevojitet vizë për të hyrë në Kosovë”.

Hahnit i kërkohet vizë për të hyrë në Kosovë konica.al
Hahnit i kërkohet vizë për të hyrë në Kosovë konica.al

Ndryshe, Hahn gjatë kësaj vizite do të takohet me presidentin Hashim Thaçi, kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, kryeministrin Ramush Haradinaj si dhe liderët e opozitës.

Ai gjatë vizitës pritet ta përsërisë thirrjen për revokimin e taksës dhe të nënvizojë nevojën për fokusim në përmirësimin e marrëdhënieve fqinjësore dhe bashkëpunimin rajonal. /Konica.al/

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN