MENU
klinika

Dy përbërësit që bëjnë mrekulli!

Keni këmbë të çara dhe me kallo?

26.12.2018 - 14:32

Nëse keni vënë re të çara apo kallo në këmbët tuaja, trajtimi që do u bëhet atyre me aspirinë dhe limon, me të vërtetë që do t’ju habisë.

Këta dy përbërës janë të lehtë për t’u pasur në shtëpi dhe nuk janë agresivë me lëkurën tuaj, gjithashtu parandalojnë edhe aromën e pakëndshme të këmbëve.

Përdorimi i kësaj recete në këmbët tuaja parandalon edhe problemet nga myku apo kërpudhat bakteriale.

Përbërësit:

5 aspirina;

Lëng i një limoni.

Udhëzim:

Vendosini 5 aspirinat në një enë dhe shtypini derisa të kthehen në pluhur. Shtoni aty lëng të një limoni dhe përziejini derisa të arrihet një masë homogjene.

A jeni gati të ekspozoni këmbë të bukura? 

Fërkojini këmbët me këtë përzierje dhe mbajeni ashtu për 5 deri në 10 minuta. Pas shpëlarjes së plagës me ujë të vakët, mund të përdorni një krem hidratues.

Duhet ta ktheni këtë përbërës në rutinën tuaj të bukurisë për këmbët e do të shikoni ndryshimin.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN