MENU
klinika

Komentet në Facebook

Kosovarët i ‘hakmerren’ Mogherinit

16.12.2018 - 09:53

Mijëra komente kanë shkuar në adresën e Facebookut të përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini.

Mogherini, e cila është edhe ndërmjetësuese në dialogun Kosovë-Serbi, ka shprehur kundërshtime të ashpra ndaj taksës 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës për produktet serbe dhe boshnjake, si dhe votimit për themelimin e ushtrisë së Kosovës.

Në një postim të saj në Facebok ku flitet për Deklaratën e Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut, qindra komente kanë kërkuar të drejta për kosovarët.

Së fundmi ka pasur shumë ankesa ndaj BE-së për mospërmbushjen e premtimeve për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Shumica e komenteve në postimin e saj përmbanin fjalinë “Fuqia e të drejtave të njeriut, Po ku janë të drejtat e njeriut për Kosovën? /Konica.al/

On this day, 70 years ago, the Member States of the United Nations came together to adopt the Universal Declaration of…

Gepostet von Federica Mogherini am Montag, 10. Dezember 2018

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Taksa 100% për mallrat serbe

BE-Kosovës: Anuloni menjëherë vendimin

Asambleja e Përgjithshme e OKB

Mogherini takon liderët ballkanik