MENU
klinika

Ushtria e Kosovës

Kurti: Reagimi i NATO-së nuk ishte befasi

08.12.2018 - 09:03

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se me 14 dhjetor Kuvendi i Kosovës duhet t’i votoj ligjet për ushtrinë.

Ndërsa, reagimin e sekretarit të përgjithshëm të NATO-së, Jens Stoltenberg, Kurti nuk e konsideron befasi duke theksuar se ai mund të na bëjë më të kujdesshëm, por nuk na ndal nga formimi i ushtrisë.

A e mbështet NATO dialogun Kosovë-Serbi? konica.al

Stoltenberg mund të na bëjë më të kujdesshëm, por nuk na ndal”, ka theksuar Kurti.

Kurti komentoi edhe Gjykatën Speciale, duke e quajtur padrejtësi jo vetëm të re, por edhe të pashembullt, e kjo jo vetëm në historinë tonë por edhe më gjerë, ndaj një populli dhe një lufte çlirimtare. /Konica.al/