MENU
klinika

Kampioni rus i MMA

Mesazh seksist, lumë kritikash për Khabib

07.12.2018 - 12:33

Ndoshta nuk e ka menduar gjatë, por një fjali e tij i ka vënë kundër shumë njerëz. Khabib Nurmagomedov, kampion i UFC, pasi mundi Conor McGregor, ka lëshuar një deklaratë, që ka hapur një polemikë të madhe.

Bëhet fjalë për një deklaratë seksiste, gjatë një interviste të dhënë në Arabinë Saudite, në “Misk Foundation”. Një grua e pranishme në audiencë i kërkoi Khabibit që të bëhej një “luftëtar” i MMA.

Përgjigjia e kampionit rus nuk mund të ishte më pak fatlume: “Për gratë unë kam një këshillë shumë të mirë… Jini luftëtare brenda shtëpive tuaja”!

Khabib Nurmagomedov ne dagestan
Khabib Nurmagomedov ne dagestan

Për të përfunduar mesazhin e tij seksist, Khabib Nurmagomedov tha me të qeshur: “Edhe një këshillë tjetër për femrat: gjithë kohës, mblidhja burrit tënd“. Këto deklarata seksiste të Khabib kanë krijuar polemika të mëdha dhe mjaft kritike.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Pamjet e festës në Dagestan

Khabib pritet si hero në vendlindje

Luftëtari rus mund të pezullohet

Mike Tyson: Khabib, më i çmendur se unë


Vetëm 5 minuta për të kuptuar rastin e mashtrimit

Usain Bolt në mes të katër rrugëve…

Humb përballjet ndaj United për Europa League...

Dembélé do t’i mungojë 5 javë Barçës

Mësoni datat dhe oraret kur do të luhen përballjet!

Dy miqësore me Italinë për Kombëtaren U-17

Tani rinovimi me Milanin është shumë larg…

Rafael Leao, klauzola ‘nyja gordiane’

Mesfushori maroken ka zbarkuar në Paris...

PSG pranë ‘grushtit të shtetit’ me Ziyech