Kategoria e Parë, java 13

Ndalet Vllaznia, Erzeni përmbys Dinamon

15.12.2018 - 16:18

Është mbyllur në barazimi 1-1, supersfida e Grupit A mes Vllaznisë dhe Besëlidhjes. Goli i Kamara në minutën e 93-të i mohoi fitoren skuadrës shkodrane, që udhëheqte me rezultatin 1-0, teksa Gocaj në minutën e 56-të u treguar i saktë nga pika e bardhë e penalltisë.

Ndërkohë, në sfidat e tjera të Grupi A, Erzeni fitoi me përmbysje ndaj Dinamos, Shënkolli mposhti Burrelin. Sfida mes Vorës dhe Korabit u mbyll në barazim pa gola. Duhet theksuar se miqtë nga Dibra humbën një 11-metërsh në pjesën e dytë.

Gocaj 56′ (11-m) / Kamara 90+3′

Edhe në Grupin B janë luajtur 4 ndeshje të javës së 13-të të Kategorisë së Parë. Elbasani i vendit të parafundit, arriti të triumfonte në transfertë përballë Apolonisë me rezultatin 0-2.

Një fitore e artë edhe për Turbinën e vendit të fundit që mposhti Lushnjën 1-0. Nuk kanë falur as Egnatia dhe Oriku që kanë bërë detyrën në shtëpi duke triumfuar përballë Pogradecit dhe Tomorit.