MENU
klinika

Lista/ Kë hoqi Basha?

Numërohen votat për Këshillin Kombëtar të PD-së

15.12.2018 - 21:21

Ka nisur proçesi i numërimit të votave për anëtarët e Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike.

Ish-deputeti Keltis Kruja dhe funksionarët Edit Harxhi, Genti Minarolli, Edvin Kulluri, Valbona Mezini, Fabian Topollaj dhe Erla Mëhilli, deklaruan dorëheqjen nga kandidimi, dhe garën e cilësuan farsë.

Lulzim Basha la jashtë listës kritikët kryesorë të tij, si ish-deputetët Majlinda Bregu, Ridvan Bode, Genc Ruli, Arben Imami dhe Astrit Patozi.

Dy kritikë të Bashës, të cilët do të jenë anëtarë të Këshillit Kombëtar, janë Jozefina Topalli dhe Eduard Selami, në cilësinë e ish-kryetares së Parlamentit dhe ish-kryetar i partisë.

Përballë largimeve në sy ranë dhe rikthimi i disa emrave dhe demokratëve të vjetër, Aleksandër Biberaj e Gazmend Oketa, të cilët deri dje kanë qenë pjesë e FRD-së së Bamir Topit.

Këshilli i ri Kombëtar për të cilin votohet këtë të shtunë, zgjedh kupolën drejtuese duke filluar me dy nënkryetarët, kryesinë dhe sekretariatet, duke i dhënë fund procesit të zgjedhjeve në Partinë Demokratike.

Lista me kandidatët për Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike, miratuar me unanimitet në mbledhjen e Kryesisë:

Adela Kryeziu

Adrian Trebicka

Adriana Gjonaj

Agest Kopellaj

Agim Kukeli

Agim Parllaku

Agron Kuliçi

Agron Musaraj

Agustin Kola

Ahmet Premci

Ajet Ramçaj

Ajshe Isha

Akil Kraja

Alban Zeneli

Albert Avduli

Albert Kushti

Albert Loci

Albert Melyshi

Albina Dede

Aldo Myftari

Aleksandër Biberaj

Aleksandër Marleci

Alfred Ahmetcenaj

Alfred Qafa

Alfred Rushaj

Alfrida Marku

Altin Çomo

Altin Meçe

Altin Ponari

Alvaro Noga

Andi Mustafa

Andia Pustina

Anila Godo

Antoneta Çela

Anxhela Malko

Arben Beqiri

Arben Elezi

Arben Ibroja

Arben Muça

Arben Qirjako

Arben Ristani

Arben Sefgjini

Arben Skenderi

Arber Agalliu

Ardi Prushi

Ardian Isufi

Ardian Muhaj

Ardian Muka

Ardian Turku

Ardian Xhakoni

Ardian Zeneli

Ardit Gjinali

Arian Gjini

Ariana Malltezi

Arlind Boshku

Armand Teliti

Armando Merhori

Armend Gjana

Arqile Goreja

Artan Peqini

Artan Pogoni

Arvit Bushati

Asllan Dogjani

Astrit Xake

Aulon Kalaja

Aurel Bylykbashi

Avenir Peka

Avzi Ahmati

Bardh Islamaj

Bardhyl Londo

Bedri Mihaj

Bejdo Çela

Benardeta Syku

Bernard Banushi

Besar Gazidede

Besart Kadia

Besnik Aliaj

Besnik Dervishi

Bislim Ahmetaj

Bledi Kasmi

Brikena Danaj

Bujar Brovina

Bujar Hoxha

Bujar Vukaj

Çelo Hoxha

Çlirim Gjata

Dardana Boletini

Darien Xhindoli

Dashnor Sula

Denisa Daka

Denisa Vata

Devis Osmani

Dorian Gjokmarkaj

Dorjan Teliti

Dritan Burgija

Dritan Demiraj

Dritan Haznedari

Dritan Shano

Durim Kraja

Eda Grimci

Edison Çela

Edith Harxhi

Edlira Late

Edmond Biçoku

Edmond Gjoka

Edmond Isaku

Edmond Palushi

Edona Staka

Eduart Kelmendi

Edvin Kulluri

Elidon Nika

Elmaz Haruni

Elvana Hana

Elvis Malasi

Emiliano Mone

Endira Bushati

Endri Jorgoni

Endrin Gjipali

Endrit Kokoshi

Endrit Memiaj

Eneida Guria

Eneo Zguri

Eni Kasmi

Enkelejda Sallaku

Enno Bozdo

Enri Ceno

Enriketa Papa

Erald Kapri

Erion Gjoçi

Erion Sula

Eris Hoxha

Eriselda Prishta

Erla Mehilli

Erlind Çomo

Ermal Xhelilaj

Ermir Gjeta

Ervis Xhako

Erzen Laçi

Estela Gostivari

Etion Kapedani

Etleva Merko

Fabjan Topollaj

Fatbardh Kadilli

Fatbardh Sallaku

Fatjon Bathorja

Fatmir Guda

Fatmir Merkoçi

Fetah Hasanaj

Fisnik Kruja

Fisnik Qosja

Fitim Zekthi

Flamur Gjymishka

Flamur Hoxha

Florian Pustina

Gazmend Dibra

Gazmend Koduzi

Gazmend Oketa

Gazment Bardhi

Genc Radovicka

Gent Malko

Gent Minarolli

Gentian Zëre

Gert Bogdani

Gerti Knuti

Gita Baltëza

Gjergji Nika

Gjok Uldedaj

Gjok Vuksani

Gledis Çela

Gramoz Nazëraj

Greta Deljani

Grigels Muçollari

Haki Mustafa

Halit Shamata

Haris Vongli

Hasan Metuku

Hysen Kadiu

Hysen Xhura

Hysni Ahmetaj

Ibrahim Sako

Igli Cara

Ilir Dervishi

Ilir Hazizolli

Ilir Kondi

Ilir Krosi

Ina Vorfi

Ina Zhupa

Indrit Cara

Indrit Hoxha

Indrit Vokshi

Ines Nurja

Irena Progni

Irma Kopliku

Irsida Shehi

Ivi Bejtja

Ivi Kaso

Jakup Beqiri

Jamarbër Malltezi

Jemin Gjana

Jola Hysaj

Jolio Dine

Juela Hamati

Julian Deda

Julian Sefa

Juvina Qevani

Kasem Galla

Kasëm Mahmutaj

Kastriot Sulka

Katerina Strati

Klea Malo

Klodian Lata

Klodjana Shala

Kosta Barka

Kozma Dashi

Kreshnik Çipi

Kreshnik Çollaku

Kreshnik Zgjani

Kristi Koçibelli

Laura Vorpsi

Lealba Pelinku

Lediana Fratari

Ledina Alolli

Ledina Mandia

Ledio Braho

Leonard Olli

Leticia Gusho

Liljana Cingu

Liljana Elmazi

Lindita Protoduari

Lisander Hoxha

Lorenc Danaj

Luan Hoti

Luan Mustafaj

Luigj Gjergji

Luis Hoxha

Lulzim Omuri

Mal Berisha

Marash Logu

Marinela Ziu

Martin Biba

Mateo Spaho

Matilda Qyrku

Megi Balliu

Meri Poni

Merita Dekavelli

Mersi Shehu

Mimoza Hasekiu

Minushe Lazaj

Mira Kauri

Mirela Bogdani

Mirela Karabina

Mirela Tabaku

Mirgen Zaçellari

Monika Qosja

Murat Basha

Myqerem Tafaj

Myslym Haxhi

Nada Daullja

Nada Kallçiu

Namir Lapardhaja

Ndriçim Mehmeti

Ndoc Faslia

Neritan Golja

Nertila Qafzezi

Neshet Ngucaj

Nevila Xhindi

Niazi Kosovrasti

Olgerta Shkurti

Olsi Karapici

Oriela Nebijaj

Osman Metalla

Pashk Ndoci

Patrik Sadikaj

Paulin Marku

Paulin Paplekaj

Paulina Hoti

Pëllumb Berisha

Përparim Caca

Petraq Milo

Petro Vokopola

Prel Gjoni

Qamil Dika

Qani Xhafa

Qemal Çejku

Raina Kovaçi

Rajmonda Bulku

Rajmonda Marku

Ramiz Çoba

Ramona Tullumani

Redi Myshketa

Redon Zogaj

Reila Bozdo

Reldar Dedaj

Resilda Kalija

Rezart Prifti

Rezmi Mirtaj

Robert Budina

Roberto Caparota

Roland Bejko

Roland Kercuku

Roland Keta

Rrok Doda

Rudi Sata

Rudin Hylviu

Rudina Xhindoli

Sahit Dollapi

Sajmir Koreshi

Sajmir Shatku

Selami Xhepa

Sherefedin Shehu

Shkelqim Fortuzi

Shkelqim Krasniqi

Shkëlqim Hoxha

Shkëlqim Hysaj

Shpresa Breçani

Silvi Bardhi

Skerdjan Dhuli

Sokol Allaraj

Sokol Delia

Sokol Kapidani

Sokol Ruka

Sonila Daiu

Sorina Koti

Spiro Cura

Spiro Vaso

Stiliano Rushaj

Suzana Guxholli

Tasim Mema

Taulant Zeneli

Taulanta Jupi

Teuta Starova

Tomorr Alizoti

Tomorr Kotarja

Uran Derri

Valbona Mezini

Valbona Mhilli

Vali Vorpsi

Vasil Ndreko

Vath Tabaku

Vendim Demaj

Vesel Rizvanolli

Viktor Bella

Xheraldo Dashi

Xhevdet Mehmetaj

Xhuljeta Kertusha

Ylber Vata

Ylli Kupi

Ylli Zdrava

Zaim Kupa

Zamir Hoxha

Zamira Sina

Zhaneta Ndregjoni