MENU

Video

Rama publikon pamjet e punimeve për Unazën, banorët protestojnë

05.12.2018 - 09:25

Qeveria është e vendosur të çojë deri në fund projektin, ndërkohë që protestat e banorëve që preken nga Unaza e Madhe.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook, pamjet nga ecuria e punimeve në kantierin e Unazës së Madhe.

Mirëmëngjes dhe me këto pamje nga puna që vijon në kantierin e Unazës së Madhe të Tiranës, në segmentin nga Farka drejt Shkozës, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në komentin që shoqëron videon.

Ndërkohë në zonën e Astirit dhe atë të Shkozës IKMT ka vazhduar me prishjen e objekteve.