MENU
klinika

Kapiteneria e Sarandës

Sarandë/ Moti i keq me dallgë 6 ballë, pezullohet lundrimi

15.12.2018 - 16:22

Për shkak të motit të keq, shiut të rënë gjatë gjithë natës por edhe dallgëzimit, 5-6 ballë, nga ana e kapitenerisë së Portit në Sarandë është bërë pezullimi i lëvizjes së gjithë mjeteve ujore, deri edhe peshkarexhave.

kolana e librave

Sipas informacionit të siguruar nga kapiteneria, situata metereologjike në Gjirin e Sarandës për datën 15 dhjetor 2018 është: Dallgëzimi në det 5-6 ballë, drejtimi jug – lindje, dhe shpejtësia e erës 24 km /orë.

Për këtë arsye nga ana e kapitenerisë u pezullua linja detare Sarandë – Korfuz si dhe anijet e peshkimit. Gjithashtu jashtë funksionit për shkak të motit ka qenë linja detare Korfuz – Sarandë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vështron e betonizuar

Saranda moderne me 40 hajdutë


Gjirokastër/ Pozitiv fëmijët dhe nipi

Pedagogia infekton familjarët dhe kolegen me koronavirus

"...është në gjendje të mirë shëndetësore"

Pedagogia me Covid-19, zv.rektori: Nuk ka vend për panik!

Infektohet me COVID-19 pedagogia

Mbyllet dega e ekonomikut në Gjirokastër

Dy pacientë shtrohen në Infektiv

Tjetër rast me COVID-19 në Sarandë

Në Seman zbatohet distancimi social

Shiu ‘tremb’ turistët në Dhërmi