MENU
klinika

Mposhtet Ramiz Çobo

Shkodër/ Zgjedhjet brenda PD-së, fiton Xhevdet Amuli

01.12.2018 - 16:20

Në zgjedhjet e brendshme të Partisë Demokratike në qarqe, Xhevdet Amuli u zgjodh kryetari i ri i Partisë Demokratike në Shkodër duke mposhtur ish kreun e PD-së së qarkut të Shkodrës, Ramiz Çobën.

Ai fitoi me 243 vota kundrejt Ramiz Çobës i cili mori 241 vota, ndërkohë 8 vota u shpallën të pavlefshme.

kolana e librave

Ndërkohë kryetari i degës së partisë Demokratike nr.7 Tiranë u rikonfirmua Lefter Kostenja (Gështenja),
Kostenja mori 112 vota kundret Skënder Makishtit i cili mori 11 vota.

Procesi i votimit u bë nën mbikëqyrjen e deputetes së Partisë Demokratike Albana Vokshi dhe të deleguarit Dritan Shano.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN