MENU
klinika

Ironizon Rama

‘Shkodranët si shoferë, lezhjanët si fermerë, kavajsit si francezë’

10.12.2018 - 17:08

Pas protestave që po mbahen paralelisht në Shkodër, Lezhë dhe në Kavajë, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama. Ky i fundit ka ironizuar përmes një postimi në ‘Twitter’.

Duke vijuan në këtë linjë, Rama thekson se në Lezhë po protestojnë punonjësit e bashkisë, të cilët janë veshur edhe me jelekë të verdhë, ndërsa ata të Shkodrës si shoferë. Po ashtu ai shton se në bashkinë e Kavajës, (të tretja bashkitë drejtohen nga PD) po protestojnë si ‘francezë’.

Teksa ndalet tek protesta e studentëve, kreu i qeverisë shton se të rinjtë nuk duhet të ‘përdoren si qendër graviteti e revolucionit’ nga Kryemadhi dhe Basha.

“Interesant?Punonjësit e bashkisë Lezhë protestojnë si fermerë,të bashkisë Shkodër si shoferë dhe të bashkisë Kavajë si francezë?Studentët s’duhet të dialogojnë,po duhen mbajtur peng me çdo kusht që të përdoren si qendër graviteti e revolucionit të Lulit&Monikës?Jo politikë??”, shkruan Rama.

Në Shkodër, Lezhë dhe Kavajë po mbahen protesta për çmimin e karburantit, ku marrin pjesë qytetarë, ndërsa aty nuk mungojnë as të rinj që kërkojnë të drejtat e studentëve.

“Shqipërisë nuk i takon t’i shkelë syrin Beogradit”

Ish-ministri Bushati: As pas 100 vitesh Serbinë s’mund ta kemi mik

Presidenca e Kosovës i përgjigjet deklaratave të Ramës

“KFOR-i mbështet institucionet, nuk merr përsipër sigurinë në vend”

"Pati një ndarje të thellë brenda opozitës…!"

Raporti final i OSBE/ODIHR: Zgjedhjet e 14 majit ishin të mirëorganizuara

Rama reagon sërish për sulmet në Veri: Atyre në Prishtinë u rikujtoj se…

“Aleanca euro-atlantike na dha gatishmëri që KFOR të marrë kontrollin në veri”