MENU
klinika

Taksa ndaj Serbisë

Tensione mes Haradinajt dhe Mogherinit

17.12.2018 - 16:55

Nuk ka pasur konferencë të përbashkët mes delegacionit të Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe atij të Bashkimit Evropian, i cili udhëhiqej nga Federica Mogherini. 

Ende nuk dihen arsyet e anulimit të kësaj konference. Në orarin e Komisionit Europian ishte parashikuar që takimi të zhvillohet rreth orës 15:00.

Pastaj është shtyrë për në orën 15:30 dhe tani në faqen zyrtare nuk figuron se nëse do të zhvillohet kjo konferencë.

Sipas informacioneve konferenca e përbashkët të Haradinajt me Mogherinin e Hahnin. Burime të pakonfirmuara kanë folur për tensione gjatë takimit dhe për këtë është bërë shkak tarifat ndaj mallrave të Serbisë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ndërpreja e dialogut Kosovë-Serbi

Vuçiç: Mogherini nuk është fajtore

Përmbledhja ditore e rajonit

BE-ja kërkon suspendimin e taksës 100%