MENU

Ngjarja në Nivicë

Tepelenë/ Kapet i riu me 124 kg kanabis

06.12.2018 - 14:21

Një 24 vjeçar nga Tepelena, është vënë në pranga teksa u kap me 124 kg kanabis. Ngjarja ka ndodhur në orët e mbrëmjes së ditës së sotme në fshatin Nivicë në krahinën e Kurveleshit.

Aurelio Gumeni është arrestuar pasi iu gjet një sasi e konsiderueshme prej 124 kg kanabis e destinuar për t’u trafikuar në drejtim ende të paditur.

Forcat e shumta policore të Gjirokastrës dhe të Tepelenës, kanë ndërmarrë krehjen e zonës në orët e mbasdites së sotme me qëllim zbulimin e sasisë së kapur.

Sasia narkotike është sekuestruar në cilësinë e provës materiale, ndërsa është arrestuar i riu Gumeni mbi të cilin rëndon vepra penale e prodhimit dhe kultivimit të lëndëve narkotike.