MENU
klinika

Protesta e studentëve

Tirana pret studentët e rretheve, ndihma për shpenzimet e rrugës

14.12.2018 - 11:44

Drejt Tiranës janë nisur studentët e Universitetit “Luigj Gurakuqi” për të vijuar protestën e tyre. 

Që nga sot protesta e studenteve të Universitetit të Shkodrës do të jetë në Tiranë bashkë me pjesën tjetër ndërsa nisja do të bëhet çdo ditë në ora 9:00 tek teatri “Migjeni”.

Studentët i bënë thirrje qytetarëve që t’i ndihmojnë më shuma monetare për t’iu mundësuar rrugëtimin atyre.

Sakaq edhe nga rrethet e tjera të vendit, nga Elbasani, Korça, Lezha dhe Gjirokastra, dhjetra studentë në grupe, janë nisur drejt kryeqytetit ku do t’u bashkohen bashkeëmoshatarëve të tyre, për të protestuar për të njëjtën kauz e për të kërkuar plotësimin e 8 kërkesave të parashtruara me herët.

 

Ishte në muajin e shtatë të shtatzënisë!

Ataku në zemër i merr jetën në moshë të re laborantes

Po peshkonte me gjenerator në Drin

Humb jetën 56-vjeçari në Bulqizë

Pushuesi nga Kosova: Mu deshën dy orë për 25 km rrugë

Sezoni turistik “bllokon” rrugët e qarkut të Lezhës

U mbyt pak ditë më parë në lumin Buna

Gjendet trupi i pajetë i 12-vjeçares

Qytetarët nga Kosova dynden drejt Shqipërisë

Fundjava/ Fluks në në aksin Milot-Lezhë

Nga Rana e hedhur e deri në Kune

Temperaturat e larta, Shëngjini plot me pushues