MENU
klinika

Konflikt në familje

Tragjedi në Bulqizë/ Dhëndri i pret veshët kunatit, vritet nga vjehrri

28.12.2018 - 11:15

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Bulqizë.

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur, për shkak të një konflikti të agravuar brenda familjes.

Ditën e djeshme, mësohet se dhëndri i ka prerë veshët vëllait të nuses në Maqellarë, ndërsa sot ka shkuar në shtëpinë e nuses në Topojan dhe ka plagosur një tjetër me thikë.

vrasje ne bulqize-konica.al

Fill pas sulmit, dhëndri është vrarë nga vjehrri, i cili mësohet se e ka goditur me dru pas kokës.

Nuk dihen ende shkaqet e konfliktit të agravuar, ndërkohë që policia po heton për zbardhjen e plotë të ngjarjes.